Pavlova-Petrova
  • About
  • Books
  • Coaching
  • Insights
  • Contemplate
  • Blog

Споделяне...

За iЛЮ3ИRТА "ВРЕМЕ" и измислицата "Time Management" - Част 1

7/10/2014

3 Comments

 
Picture
Преди много, много години... Докато съзерцавах облаците над сивото блоково пространство, ширещо се пред погледа ми от терасата... Една мисъл - летяща със скоростта на светлината и идваща от друго пространство-време - се сблъска с Ума ми. Двете вълни - на вибриращия ми Ум и на мисълта - изрезонираха за части от секундата. А от създалото се ускорение и в това 3-мерно пространство (главата ми) се образува нова частица, носеща името "прозрение". Прозрението гласеше: "ВРЕМЕТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!" 
"Ай стига, бе!... Тииии да виииидиш!..." - каза някой или нещо друго в главата ми... и после всичко потъна в тишина...

"Машина на Времето"

Picture
Малко драматично започнах този пост, ама то си е драма! Цялата тази илюзия с времето и всичките човешки "бедствия и неволи", произтичащи от нея, oблечени в:
"Това ми трябва ASAP!"
"Хайде, давай да си планираме времето, че ..."
"... то време не остана!"

И тогава играта се обръща на "живот и смърт". И толкова стрес, толкова стрес... Че ако някой открие как може да се произвежда електричество от стрес, със сигурност ще стане зилионер! А служителите в "корпоративните машини" вече ще си имат и второ призвание - разбира се, след това да въртят колелото на корпоративната машина.

Been there! Done that! И може би точно затова мога да направя разликата. Сега. От мястото на настоящето. И след като години наред тренирах умението "мултитаксинг с повишена трудност". В резултат на което се превърнах в изявен Мастър Мултитаскър! 
A благодарение на това - и в "машина" за резултати-и-нови-таскове от най-ново поколение! Искаш "таск" - на ти "таск". Nice, ha?!

Илюзията "Време"

Picture
И така, замислете се. Сега. В този момент... В точно този момент. По какъв точно начин времето съществува?  ... Ако сте се замислили достатъчно добре - макар че отговорът няма как да дойде от полето на мисълта (!) - ще установите, че Времето съществува единствено и само в нашите Умове. Никъде другаде. И по никакъв друг начин.

Нищо, че имаме думи за "минало", "бъдеще", "настояще" и езикът ни се базира именно на това разделение. И всъщност, именно заради това имаме думи за "минало", "бъдеще" и "настояще". Защото езикът, както и времето, са линейни конструкти на нашия бинарен Ум. Ум, който обича да решава проблеми. И да търси отговори на въпроси. И когато няма проблем за решаване или въпроси за отговаряне - той сам си създава проблеми и сам си задава въпроси. За да няма "празен ход". Та нали така сме научени: "който не работи, не трябва да яде"!

Същото е и с времето. Когато сме "заключени" във възприятието за линейно време, сами си създаваме проблеми. От минало или бъдещо естество. Проблеми за решаване. Задачи за разгадаване. Но най-вече - за занимавка на Ума.

Какво създаваш?

Picture
Преди да излетя, ето няколко въпроса за занимавка... На Ума? Не знам. Ти решаваш. ;-)
  • Какво създаваш в живота си понастоящем - време за нещо? Или нещо за време?
  • Ако приемеш, че животът е в твоите ръце - какво виждаш, че държиш в ръцете си? И какво ти "говори" това?
  • Как се отнасяш към себе си, когато "не си свършил/а нещо навреме"?
  • Когато закъсняваш (напр. с проект, обещание или за среща), как се чувстваш? А какво правиш, за да не закъсняваш?
  • Какви са твоите вярвания по отношение на времето? Как тези вярвания ти помагат? А как е възможно да ти пречат?

Спирам дотук сега. И ще продължа... когато му дойде времето ;-)


3 Comments
Ivan
5/22/2015 07:18:02 am

Чета, чуствам илюзията и се въодушевявам, дали е достатъчно? И мисля да отговоря кагато имам време, но нека видя каква разликата да го направя Сега. Това също ме неориентира:) и незнам къде съм между ума и сърцето! Искам да избягам от капаните на мисълта, нали времето е илюзия на мислъта. Сагласен съм, че може би време не съществува, някак ти вярвам след срещата ни на живо, но и не искам да бягам, искам да отивам другаде където няма време. А това къде е, как да го усетя? И има ли там място (и време) за leadership by love:)

Reply
Gergana Pavlova
5/22/2015 08:36:01 am

Благодаря ти, Иване! :-)

Всъщност, сега се замислям, че времето - всъщност, да - то съ-ще-ствува. Дори и това да е само като реалност, създадена от нашия Ум. Мда, времето също е Творение само по себе си. Така че сега избирам да го приема такова, каквото е, и го оставям да бъде - такова, каквото е :-)

Благодаря ти, че ме провокира да приема тази нова перспектива.

И продължавай да изследваш и сътворяваш!

Гери

Reply
Blonde Escorts Windsor link
5/26/2025 07:48:17 am

Това ми даде много поглед върху начина ,в който възприемаме времето.

Reply



Leave a Reply.

    Категории

    All
    Me❤️Art
    Poetry
    WordCre8ions
    Автентичност
    Благодарност
    България
    Вдъхновения
    В търсене на Истината
    Забавности
    За нещата от Живота
    За Формите и Същността
    Интересни времена...
    @ ПОДКАСТИ @
    Поезия
    Приказки от Същността
    @ СЪБИТИЯ @


    RSS Feed



    Архив

    November 2021
    October 2021
    September 2021
    August 2021
    April 2021
    March 2021
    November 2020
    August 2020
    July 2020
    June 2020
    May 2020
    April 2020
    January 2020
    December 2019
    November 2019
    May 2018
    April 2018
    August 2016
    December 2015
    July 2015
    July 2014

за връзка с мен

Copyright © 2014-2021 Gergana Pavlova-Petrova. All rights reserved.

  • About
  • Books
  • Coaching
  • Insights
  • Contemplate
  • Blog